BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie škotų ir sovietų pergales

Lietuvoje

Šiandien link vakaro giedras dangus buvo nusidažęs raudonom, tarsi kraujo, dėmėm. Simboliška. Penktoji kolona ir kompanija šiandien šventė gegužės 9-ają, kurią didžioji Lietuvos sveiko proto žmonių laiko antrosios Lietuvos okupacijos pradžia. Sveikinimų kalbose nebuvo apseita be visiško absurdo. Vienas iš dalyvių teigia, jog vyksta negeri dalykai mūsų brangioje Lietuvoje, atgimsta nacistinės idėjos, kai kurie jaunuoliai, suklaidinti atitinkamų pažiūrų, išeina į gatves su mūsų nekenčiama svastika, su vėliavomis ir sau laisvai marširuoja mūsų gatvėmis. Iš tiesų, pone kostiumuotas statytini(?), negeri dalykai vyksta, mano brangioje Tėvynėje(tik Lietuvoje, o ne toje didžiojoje), kuomet patriotai, švenčiantys nepriklausomybės nuo jūsų didžiosios Tėvynės dieną, yra vadinami fašistais. Iš tiesų negerai, kai kovo 11-ają išeiti su trispalve, su senoviniu lietuvių simboliu - svastika, su vyčiu ar kita tautine simbolika tampa fašizmas. Tačiau, kostiumuotasis pone, mes ir toliau žygiuosime su jūsų taip nekenčiamais lietuvių tautos simboliais, mes atsiimsime savo valstybę. Norit jūs to, ar nenorit. Lietuva yra ir bus lietuvių, o ne jūsų didžios tėvynės dalimi.

Tuo tarpu estų tautininkai šią dieną nesėdėjo facebookuose, bei nesidžiaugė saulute. Jie veikė. Estų tautininkai surengė piketą prie Rusijos ambasados, kuriame reikalavo pripažinti komunizmo nusikaltimus. Estai teigia, jog estų tautai komunizmas buvo blogesnis, negu nacių teroras. Toks jų žingsnis sukėlė diskusijas- kas blogiau: sovietų ar nacių okupacija. Aš manau, jog abu okupantai vienodi tame, jog abu pasielgė neteisėtai ir šiuo aspektu yra lygus niekšai mūsų valstybei - Lietuvai. Tačiau lietuvių tautai - čia net nėra ko lyginti. Užtenka pažvelgti į nužudytų, ištremtų lietuvių skaičius. Žydų tautai didžiausi niekšai pasaulyje visada buvo ir bus naciai, mūsų tautai - sovietai.
O kas būtų jeigu būtų laimėję naciai? Diskusijos verta tema. Vieni sako, jog lietuvių nebebūtų. Kiti sako, jog naciai kovojo už tautų Europą. Na nacių tautų Europos vizija yra labai panaši, kaip ir dabartinė Europos sąjunga. Teoriškai tautų, praktiškai - Vokietijos-Prancūzijos. Tik vadas nebe Hitleris, o Rompis pompis, tačiau tautų teisės - panašios. Teisė nusilenkti didžiosioms ir stipresnėms, teisė būti valdomiems, teisė mokėti mokesčius už galimybę būti išvaduotiems.

Pasaulyje

NATO smaginasi Libijoje ir toliau. Valio pasaulio policininkams! Valio karams dėl naftos ir BVP (Prisimenat kaip Hitleris pakėlė Vokietiją, kurdamas karo pramonę? Tai apsimoka!). Valio XXI a. imperialistams!

Škotijoje rinkimuose absoliučią daugumą laimėjo škotų nacionalistai. Kokia jų sėkmės paslaptis? Jie visiškai atsisakė radikalaus įvaizdžio, tačiau jų veiksmai tačiau išliko radikalūs(gerąja prasme - už esminius pertvarkymus) savo veiksmuose. Jie tiesiai šviesiai pasisako už tai, jog surengs referendumą, per kurį leis patiems žmonėms nuspręsti, ar jie nori priklausyti Didžiajai Britanijai, o galbūt nori būti nepriklausomi. Škotų nacionalinė partija taip pat nėra nutolusi nuo paprastų žmonių poreikių. Priešingai - savo aukščiausiu prioritetu ji pavadino naujų darbo vietų sukūrimą. Šalia to į akis krenta ir kiti esminiai partijos punktai:
1. Bendruomenių stiprinimas
2. Geresnė sveikatos apsauga
3. Nekilnojamo turto mokesčio įšaldymas šeimoms
4. Papildomas policijos skaičius, padėsiantis išlaikyti minimalų nusikalstamumo lygį
5. Skiriamas dėmesys vaikams:mokykloms ir darželiams.
6. Ekologija bei žaliosios ekonomikos puoselėjimas.

Škotų nacionalinės partijos puslapis

http://www2.snp.org/

Tuo tarpu Britų Nacionalinė Partija škotus vadina pseudo nacionalistais. Skirtingai negu BNP, škotų nacionalistai nepasisako prieš Europos sąjungą. Jie savo veiksmais tik silpnina visų britų kovą už laisvą valstybę. BNP teigia, jog škotų nacionalinė partija nori būti laisva milžiniškame kalėjime.
Jeigu šie kaltinimai yra pagrįsti, tuomet itin švęsti neverta. Bet kokiu atveju škotų nacionalinė partija yra pavyzdys mums, lietuviams, bei besikuriančiai tautinei partijai. Tautininkai turi būti šalia tautos ir jos kasdienių rūpesčių, o ne kaip velnias kryžiaus vengti socialinių-ekonominių temų.

Tomas Skorupskis

Patiko (2)

Rodyk draugams

1 komentaras to “Apie škotų ir sovietų pergales”

  1. Gegužė 10th, 2011 | 23:51

    I think the photos tell even more than the words. Thanks for a good post!

Rašyk komentarą